Nauka przez zabawę – jak uczy się dziecko, a jak dorosły? 0
Nauka przez zabawę – jak uczy się dziecko, a jak dorosły?

Dzieci przyswajają wiedzę w inny sposób niż dorośli. Często słyszymy, że im szybciej zaczniemy naukę języków obcych, tym lepiej i łatwiej będzie nam się nim posługiwać w przyszłości. Jednakże nietrudno zauważyć, że w większości przypadków dzieci nie pałają szczególnym zainteresowaniem do książek i podręczników. Chcą się bawić, wyjść i odkrywać świat. W takim razie jak naprawdę uczą się i dlaczego pomimo ich swobodnej postawy wobec nauki pochłaniają wiedzę szybciej niż dorośli? Jest to uwarunkowane kilkoma czynnikami.

czytaj całość »
Od czego zacząć naukę koreańskiego? 0
Od czego zacząć naukę koreańskiego?

Planując przygodę z koreańskim, trzeba zacząć od bazy, którą jest alfabet. Hangul jest łatwy do zrozumienia i przy odpowiednim nakładzie pracy nauczenie się go nie zajmie dłużej niż tydzień. Nasuwa się więc pytanie: co dalej? Jak najlepiej zacząć rozwijanie językowych umiejętności? W tym wpisie umieściliśmy cenne wskazówki, dzięki którym można uniknąć szybkiej utraty motywacji. Przydadzą się każdemu, kto chciałby uczyć się koreańskiego, ale obawia się, że napotkane na początku drogi z tym językiem przeszkody skutecznie uniemożliwią rozwój.

czytaj całość »
Strony i aplikacje do powtarzania kanji 0
Strony i aplikacje do powtarzania kanji

Uczniów języka japońskiego z łatwością można podzielić na dwie grupy: miłośników kanji zafascynowanych wszystkimi złożeniami i czytaniami oraz osoby, dla których nauka znaków to droga przez mękę i największe wyzwanie. Kanji w japońskim nie da się uniknąć, a uczenie się ich na pamięć to tylko tymczasowe rozwiązanie — „wykuta” wiedza ulatuje z głowy najszybciej. Dlatego warto powtarzać i odświeżać opanowane już znaki. Pomocny w tym zadaniu może się okazać smartfon, a raczej zainstalowane na nim aplikacje, jak również praktyczne strony internetowe.

czytaj całość »
Sprawdzone metody nauki japońskiej gramatyki 0
Sprawdzone metody nauki japońskiej gramatyki

Nauka języka japońskiego to nie lada wyzwanie. Po opanowaniu hiragany i katakany czeka kanji, a do tego dochodzą jeszcze inny niż w języku polskim szyk zdania i skomplikowana gramatyka. Kucie na pamięć jest żmudne i zniechęcające, ale istnieją sposoby ułatwiające poznanie i zapamiętanie nowych konstrukcji gramatycznych. Co pomoże w ich opanowaniu? Oto nasze pomysły, po które też sięgamy. Zachęcamy do ich wypróbowania i sprawdzenia, który będzie najbardziej skuteczny.

czytaj całość »
Koreański prezentownik niejęzykowy 0
Koreański prezentownik niejęzykowy

Okres przed świętami Bożego Narodzenia często wiąże się z licznymi wyprawami do galerii handlowych w celu poszukiwań idealnych prezentów dla swojej rodziny czy przyjaciół. Co jednak, jeśli jest to ktoś, kto interesuje się Koreą, a stacjonarnie nie możecie znaleźć niczego, co by Was zadowoliło? Z pomocą przychodzą Azjatyckie Języki. Przygotowaliśmy dla Was prezentownik dla miłośników Korei Południowej, którzy niekoniecznie są zainteresowani nauką języka. Koniecznie sprawdźcie nasze propozycje. Z pewnością znajdziecie wśród nich upominek idealny!

czytaj całość »
Japoński prezentownik dla dziecka 0
Japoński prezentownik dla dziecka

Wraz z popularyzacją kultur azjatyckich coraz więcej dzieci mówi rodzicom, że chciałyby uczyć się języków, na przykład koreańskiego, japońskiego czy chińskiego. Wtedy pojawia się pytanie: Czy jest sens? Odpowiadamy – jak najbardziej! Nauka języków azjatyckich to nie tylko umiejętności komunikacyjne, ale również rozwój samodyscypliny, ćwiczenie pamięci oraz przede wszystkim zwiększenie ciekawości świata i otwarcia na inne kultury.

Z okazji zbliżających się świąt przygotowaliśmy dla Was prezentownik dla dzieci, które pragną odkrywać kulturę i język Japonii. Znajdziecie tutaj materiały do nauki oraz gadżety, które pozwolą Waszym pociechom cieszyć się Japonią w codziennych czynnościach.

czytaj całość »
Koreański prezentownik dla dziecka 0
Koreański prezentownik dla dziecka

Szukasz koreańskiego prezentu dla dziecka? Nic prostszego z Azjatyckimi Językami! Poszukiwanie wyjątkowego upominku niejednemu rodzicowi spędza sen z powiek. Dlatego przygotowaliśmy propozycje, które pomogą rozwijać zainteresowania Waszych pociech. Wprowadzą je do azjatyckiego świata i mogą skutecznie zachęcić do rozwijania nowych pasji! Z naszą pomocą znalezienie prezentu na Boże Narodzenie nie będzie trudne. Poniżej umieściliśmy listę produktów wraz z krótkimi opisami, dzięki którym przekonacie się, dlaczego to dobry wybór. Wręczając je dzieciom, można nie tylko zapewnić im dużo radości, ale też okazać wsparcie w nauce.

czytaj całość »
Język indonezyjski w Polsce 0
Język indonezyjski w Polsce

Język indonezyjski jest jednym z wielu używanych w Azji Południowo-Wschodniej, o który możemy poszerzyć swój dorobek językowy. Jest on na pewno ciekawy, pochodzi z jeszcze ciekawszego kraju, o którego różnorodności można napisać osobny post.

Czy wiesz, że w Indonezji istnieje ponad 700 odmian języka, używanego wśród blisko 1400 grup etnicznych? Zagłębiając się w temat tego kraju, można dojść do kilku ciekawych wniosków, niekoniecznie widocznych na pierwszy rzut oka. Przedstawimy dziś garść informacji dotyczących języka indonezyjskiego i samej Indonezji, przede wszystkim powiązanych bezpośrednio z kulturą tego kraju. Być może tych kilka faktów zachęci Cię do sięgnięcia po materiały z bahasa indonesia albo do odświeżenia tego, co już wiesz!

czytaj całość »
Wesołych Świąt w językach azjatyckich 0
Wesołych Świąt w językach azjatyckich

Okres świąteczny to czas łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń. W tym roku możesz zrobić to w wyjątkowy, ciekawy sposób, zaskakując rodzinę i przyjaciół, a jednocześnie wyrażając swoją językową pasję. Jak złożyć życzenia w jednym z azjatyckich języków? Jeśli dopiero rozpoczynasz naukę języka i nie wiesz jeszcze, jak życzyć komuś „Wesołych Świąt”, poniżej znajdziesz listę, która Ci w tym pomoże. Znajdziesz na niej mniej lub bardziej popularne języki azjatyckie — jeśli któregoś jeszcze nie znasz, te krótkie życzenia mogą stać się początkiem przygody językowej na nowy rok!

czytaj całość »
Prezentownik japoński — co kupić miłośnikowi Japonii? 0
Prezentownik japoński — co kupić miłośnikowi Japonii?

Święta Bożego Narodzenia to okres, kiedy wszyscy tłumnie ruszają do sklepów w poszukiwaniu idealnych prezentów. Każdy stara się sprawić jak największą radość bliskiej osobie, kupując wymarzony podarunek. Jednak czasami jego znalezienie może okazać się nie lada wyzwaniem, szczególnie gdy jest to ktoś interesujący się czymś, czego sami nie znamy. Obecnie wielu młodych ludzi decyduje się na naukę języków obcych, zwłaszcza azjatyckich. Ogromny wpływ ma na to kultura Azji, jej zwyczaje, tradycje, a także muzyka i sztuka. Manga, czyli japońskie komiksy i powieści graficzne, ma mnóstwo fanów na całym świecie, co zwiększa zainteresowanie językiem japońskim. Jeśli więc szukasz prezentu dla osoby, która uczy się japońskiego i kocha Japonię, to skorzystaj z tego prezentownika. 

czytaj całość »
Koreański prezentownik od Azjatyckich Języków 0
Koreański prezentownik od Azjatyckich Języków

Co podarować w prezencie osobie zafascynowanej Koreą? Trzeba przyznać, że znalezienie idealnego podarunku może być wyzwaniem. Jednak Azjatyckie Języki przychodzą z pomocą! w tym wpisie znajdziesz kilka ciekawych pozycji na świąteczne prezenty dla osób zakochanych w Koreii. Co kupić osobie, która kocha kpop, Koreę, koreański, a może planuje rozpoczęcie nauki koreańskiego. Sprawdź!

czytaj całość »
Gdzie w Europie można studiować języki azjatyckie? 0
Gdzie w Europie można studiować języki azjatyckie?

Polskie uczelnie mają wiele do zaoferowania, ale jednocześnie cieszą się dużą popularnością. Na jednym roku jest zwykle nie więcej niż 30 osób, dlatego konkurencja jest dość duża i rekrutacja pomyślnie zakończy się tylko dla wybranej grupy. Czy to oznacza, że musisz rezygnować ze studiów językowych? Nie, wiele europejskich uczelni ma równie ciekawą ofertę językową. Jeśli nauka za granicą jest Twoim marzeniem, to musisz wiedzieć, że masz wiele możliwości. Przeanalizowałyśmy oferty różnych, europejskich uczelni, wzięłyśmy pod lupę nie tylko języki popularne, jak japoński, chiński czy koreański, ale też urdu, mongolski czy tajski.

czytaj całość »
Co się dzieje w Pakistanie? 0
Co się dzieje w Pakistanie?

Położony w południowej części Azji Pakistan jest jednym z najludniejszych krajów świata. Jest on ojczyzną dla ponad 200 milionów ludzi. Ze względu na bogatą różnorodność demograficzną Pakistanu językoznawcy twierdzą, że obecnie w kraju używa się ponad trzystu dialektów i języków, a każdy z nich wyraźnie różni się od drugiego. Zdecydowanie najpopularniejszym z nich wszystkich jest urdu, który pełni rolę języka urzędowego. W sierpniu 2022 Pakistan nawiedziła ogromna powódź, wskutek której miliony ludzi straciło dach nad głową, a kryzys humanitarny stale się pogłębia. Sprawdź, co się dzieje w Pakistanie i jak możesz pomóc ofiarom powodzi.

czytaj całość »
Język urdu - najważniejsze informacje 0
Język urdu - najważniejsze informacje

Urdu jest językiem urzędowym Islamskiej Republiki Pakistanu i jednym z języków narodowych Indii. W samych Indiach i Pakistanie posługuje się nim około 170 milionów rodzimych użytkowników, to dwudziesty najliczniej występujący język ojczysty na świecie. Nazwa urdu została po raz pierwszy wspomniana przez poetę Ghulama Hamadani Mushafi około drugiej połowy XVIII wieku. Wywodzi się ze słowa „Ordu” oznaczającego po turecku armię. Lata później znany był jako Zaban-e-Urdu oznaczający język obozu. Ten piękny język zachwyca brzmieniem i tajemniczością. Sprawdź, czym się wyróżnia, jakie były jego początki i co warto wiedzieć na jego temat.

czytaj całość »
Jak uczyć dziecko języka obcego? 0
Jak uczyć dziecko języka obcego?

Nauka języka obcego u najmłodszych powinna przede wszystkim łączyć się z zabawą oraz nie kojarzyć się dziecku z czymś nudnym i nieprzyjemnym. Wykorzystywanie interaktywnych gier, zabaw czy ćwiczeń pobudzających kreatywność i dostarczających potrzebną wiedzę, ale też rozrywkę, to tylko jedna z opcji, którą warto wykorzystać przy nauce. Jest ich oczywiście znacznie więcej i mogą różnić się także w zależności od samego języka, którego chcemy nauczyć malucha.

czytaj całość »
Kiedy zacząć uczyć dziecko języka obcego? 0
Kiedy zacząć uczyć dziecko języka obcego?

Obecnie znajomość języka obcego jest niemalże niezbędna i coraz częściej spotykana już u najmłodszych. Coraz częściej znajomość jednego języka okazuje się niewystarczająca, a posługiwanie się nie jednym, a kilkoma językami obcymi, w tym tymi niszowymi staje się standardem. Nic dziwnego zatem, że rodzice wykazują zainteresowanie nauką tej właśnie umiejętności u swoich pociech. Często zadawane pytanie przez rodziców brzmi: kiedy najlepiej zacząć uczyć dziecko języka obcego? Pojawia się dylemat i wątpliwość, czy powinno się rozpocząć naukę już od najmłodszych lat pociechy, czy może zaczekać do wieku szkolnego.

czytaj całość »
Ciekawe i skuteczne sposoby na naukę języków obcych u dzieci 0
Ciekawe i skuteczne sposoby na naukę języków obcych u dzieci

W dzisiejszych czasach, w których świat zmienia się w zaskakującym tempie, trudno winić dzieci, że czasami ich skupienie na lekcjach i zaangażowanie do nauki języka obcego nie jest na tak wysokim poziomie, jakbyśmy oczekiwali. Podręczniki, zeszyty ćwiczeń, nagrania audio – podczas gdy sprawdzają się one w szkole, nie dla każdego będą wystarczająco skutecznym sposobem na poznawanie języka. Każdy malec różni się od swoich rówieśników, zarówno usposobieniem, jak i upodobaniami, nic więc dziwnego, że różnice mogą pojawić się również w preferowanym sposobie nauki. By jednak go odkryć, trzeba go najpierw spróbować! Oto lista kreatywnych i efektywnych metod nauki języka dla dzieci.

czytaj całość »
Najefektywniejsze sposoby na zachęcenie dziecka do nauki języka obcego 0
Najefektywniejsze sposoby na zachęcenie dziecka do nauki języka obcego

Większość dorosłych zapytanych o powód, dla którego uczą się języka obcego, nie ma problemu z odpowiedzią na to pytanie. Chęć podróży do określonego kraju i nawiązania nowych znajomości, większe szanse na znalezienie wymarzonej pracy czy najzwyczajniej chęć oglądania filmów lub czytania książek z innych krajów w oryginalnym wydaniu – to jedne z częściej pojawiających się argumentów. Wielu lektorów prowadzących kursy językowe zgadza się, że jedną z najważniejszych rzeczy jest określenie przez osobę uczącą się jasnego celu, do którego będą starali się dążyć. Jednak dzieci, to inna grupa, której potrzeby i sposób przyswajania wiedzy, a także sama motywacja są na innym poziomie. Pojawia się pytanie, jak efektywnie zachęcić dziecko do nauki języka obcego

czytaj całość »
Studia filologiczne w Polsce 0
Studia filologiczne w Polsce

Filologia jest najczęściej wybieranym kierunkiem studiów przez pasjonatów języków obcych. W ich trakcie nie tylko mają możliwość szlifowania umiejętności posługiwania się językiem, ale również mogą zapoznać się z kulturą kraju, którego mieszkańcy posługują się danym językiem. Niektóre uczelnie oferują nawet konkretne moduły, pozwalające szkolić się na przyszłego tłumacza lub nauczyciela. Jak wyglądają studia filologiczne w Polsce, czy jest to odpowiedni wybór dla każdego?

czytaj całość »
K-pop jako pomocne narzędzie do nauki koreańskiego 0
K-pop jako pomocne narzędzie do nauki koreańskiego

Koreański pop, znany powszechnie pod nazwą „k-pop”, staje się z dnia na dzień coraz popularniejszy na całym świecie. Co za tym idzie, wielu słuchaczy tego gatunku muzycznego decyduje się na naukę koreańskiego, aby móc zrozumieć teksty piosenek ulubionych wykonawców. Czemu w takim razie nie posłużyć się k-popem przy nauce języka w ramach połączenia przyjemnego z pożytecznym? Czy nauka z k-popem daje efekty? Na co uważać, gdy uczymy się języka poprzez popularne piosenki znanych zespołów k-popowych?

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl